Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Територіальні громади, що думаєте?

Городок

Територіальні громади, що думаєте?

Територіальна громада – це об'єднання мешканців населених пунктів, які правом колективного голосу можуть вирішувати місцеві проблеми.

Короткий інформаційний ролик, розкриває усю суть територіальних громад, раджу переглянути та задуматись над створення нашої територіальної громади.

Шляхом утворення територіальних громад їх членам удається захищатись від різноманітних проявів корупції місцевих чиновників:

  • - незаконної приватизації земель
  • - вирубки лісів
  • - екологічно небезпечного видобутку сланцевого газу
  • - забруднення ставів
  • - свавілля чиновників та міліції

Щоб скористатися своїм конституційним правом самостійно розпоряджатися майном, громади спочатку мають набути його. Для цього потрібно шляхом загальних зборів утворити територіальну громаду як суб'єкт публічного права.

Територіальна громада матиме легітимність, якщо буде створена місцевими зборами за участю щонайменше 50% жителів плюс один голос. На сьогодні таким чином вже створено 50 територіальних громад-власників у селах та селищах різних областей України.

Відповідно до Статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; … встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Контакти для додаткової інформації:

Наталія Коломієць
(044) 3537842, nkolomiets@necu.org.ua

Анна Гуз
(093) 595-10-94, anna@necu.org.ua

Взятотут

1470
RSS
N
11:50
З карти видно, що в майбутньому має бути територіальна громада з чотирьох сільських рад — Обарівська, Городоцька, Шпанівська та Броницька…
Я вже знайшов інформацію сьогодні виложу на сайті, дякую за наводку)
Загрузка...