Перша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.uaПерша соціальна мережа на селі - gorodok.rv.ua
Сайт твого села - останні новини, цікаві обговорення, корисна інформація

Про те чи можна вести відеозйомку депутатів Городоцької сільської ради

Про те чи можна вести відеозйомку депутатів Городоцької сільської ради

На практиці громадським діячам приходиться стикатися з різними чиновниками, які не знають законів, у них юристи лише рахуються за штатом, а фактично безграмотні і зарплатню отримують дарма.

Найбільш поширеними фактами конфлікту стають такі, що майже всі вони наполягають, що знають закони, що їх знімати на відео заборонено і при цьому несуть, м'яко кажучи безглуздя. При цьому лякають нас судами, застосуванням фізичної сили, скаргами до Європейського суду, навіть обзивають бандитами, ну і таке інше, в залежності від «хамла», на яке потрапиш.

Не розуміючи суті, не можна вступати в спори, а тому ми намагаємося як можна доступніше роз'яснювати тим, хто хоче и може нас почути, але дуже важко доходить.
Для подальшого конструктивного спілкування з вами панове, і щоб не виникали більше такі питання, хочеться пояснити тим, хто цього не знає. Хто має свою думку по цьому питанню, ми готові залюбки її обговорити відкрито в коментарях або при зустрічі.
Відповідно до ст. 307 Цивільного Кодексу України «Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото та відео зйомок:
1. Фізична особа може бути знята на відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на відеоплівку припускається,якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.
2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя.»

Таким чином, кому не зрозуміло, згода особи на знімання її на відеоплівку припускається, але закон не зобов'язує це робити того, хто знімає. І крім того, особа може вимагати припинення публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя.
Про це також чітко прописано в законі, а саме: Стаття 32 Конституції України передбачає, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до п. 2 ст. 21 Закону України "Про інформацію" під конфіденційною інформацією розуміється інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень.

Публічні місця – це ті місця в яких:
по-перше можлива присутність осіб, які не належать до членів сім'ї, або близьких знайомих;
по-друге – це місця, в яких особа не сподівається усамітнитись чи якимось чином відкривати частини свого приватного життя з надією, що цього ніхто не побачить.

До таких місць слід віднести вулиці, площі, людні місця, або ж, наприклад, кімнати для переговорів, робочий кабінет, в якому часто можна зустріти сторонніх осіб.

Як правило відкрите фотографування та знімання на відеокамеру в громадських місцях є абсолютно законними, за виключенням деяких випадків:
- не можна знімати, навіть відкрито, в місцях, які визнані місцями особистого користування, таких як, наприклад, туалети, роздягальні, ванні кімнати;
- не можна знімати без дозволу в транзитних будівлях, будівлях суду, урядових будівлях і т. д.;
- не можна знімати на фото чи відеокамеру, якщо своїми діями ви заважаєте працювати міліції, пожежникам, або медичним працівникам;
- не можна знімати в громадських місцях, які є приватною власністю, якщо наявне попередження про заборону зйомок.
Як бачите, нічого складного, лише дотримуватися вказаних законних норм.
В нашому випадку, громадські яктивісти прийшли в приміщення Городоцької сільської ради, яке не являється режимним об'єктом, а являється загальнодоступним громадським місцем, то працівники цих господарств повинні бути готовими до того, що їх будуть перевіряти і знімати на відео без їх дозволу, оскільки це не їх особисте життя.

2626
RSS
Незнання законів не звільняє від відповідальності.
Все вичерпав свій потенціал Ромчик? Дяді Сірожі привіт.
Загрузка...